2024. február 28., szerda
Ha belenyomnánk a körmünket egy natúr alumínium anyagba, az vajon meglátszana annak felületén? Ki nem próbálta ezt gyerekkorában?
A válasz, hogy jó eséllyel igen, hiszen az ötvözetlen alumínium egy viszonylag puha anyag. De akkor vajon, hogy lehet mégis repülőgép vagy akár fegyver alkatrész?
Egyrészt, ahogy korábbi cikkünkben már beszámoltunk róla, különböző ötvöző anyagok segítségével javítják a fém fizikai tulajdonságait, hogy pl. szívósabb, rugalmasabb, keményebb legyen, de ekkor az anyag külső felülete még továbbra is viszonylag sérülékeny, karcolható. Mennyire lennénk idegesek, ha a legújabb iPhone telefonunk felülete egy hét után már tiszta karcos lenne?
Nos, a probléma megoldása a végtermék felületkezelése, ahol szinte egy üveg keménységű bevonat képződik az alumínium felületén. A technológia nem újkeletű, az 1920-as évek elején fejlesztették ki az anódos oxidációs eljárást, melyet napjainkban Mi már automatizált gyártósorral, a legmagasabb minőségi elvárásoknak megfelelve tudjuk végezni az üzemünkben!
Cégünk egy kutatás-fejlesztési projekt keretein belül górcső alá vette a legújabb és legfontosabb alumínium alapanyagokat és meghatározta azok forgácsolással történő optimális megmunkálását, előkészítését felületkezelésre, felületkezelését és színezését (eloxálás), majd az alumínium-oxid felületek utókezelését lézeres jelöléssel, gravírozással.
A K+F projekt eredményeit rendelkezésre bocsátjuk három részes szakmai cikk formájában, ennek második fejezetében a felületi kezelést vizsgáljuk a porozitás (üregesség) homogenitásának és a kopásállóság értékeinek elemzésével, majd a különböző felület-előkészítés folyamatokat vizsgáljuk meg.
A cikk ITT olvasható!
Projekt azonosító: GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2018-00659
2024. október 17., csütörtök
Copyright 2019 Török Gépipari Kft. Minden jog fenntartvaAdatkezelési szabályzat
fsdfsdfsdfsd